Насловна » производи » кампување » шатор

8 Лица Extra Large Family кампување шатор Производител

Не стил. :

се погледне поблиску

површина
Слив groundsheet кои можат да бидат срамнети со земја околу влезови. 2 големи пластични прозорци со завеси. 2 врати со комарец мрежи. Џебовите на надвор од спалните соби. Алишта над прозорците.

Вентилација и кондензација ПРЕВЕНЦИЈА
Наредени flysheet околу станбена површина за да се овозможи вентилација и да се намали кондензација. Пропустливи зад секоја соба.

ХИДРОИЗОЛАЦИОННИ
Како и сите наши шатори, посебно внимание е посветено на хидроизолација, која е потврдена во лабораториски тестови (ЦЕЛОТО шатор тестирани под 200 литри вода / час / квадратни метри!) и на теренски тестови. -- Полиуретан-обложени полиестер flysheet -- Шевовите запечатени користење thermobonded лента -- 140 g / метри полиетилен groundsheet.

WIND оТПОР
Ние ги тестираме сите наши шатори во воздушен тунел и на ротирачка плоча да се изложи на секоја страна од шаторот на ветрот. А правилно составени шатор со сите престои во позиција околу шаторот треба да остане погодна за живеење;е во брзината на ветерот мерење 50 km / h на приземје.

СКЛОН
традиционалните: Полјаците треба да се стави во обвивки и место во метални игли под flysheet при примена на притисок.

Полјаците
Сите фиберглас столбови се подложни на контрола на квалитетот двојно да се обезбеди одлична отпорност на кинење.

шатор штипки
Одлична отпорност на свиткување (6 mm челик).

ГАРАНЦИЈА И по продажбата на услугата
2-година гаранција со нормална употреба -- ние обезбеди по продажбата услуги за вашиот шатор и нудат замена за било погрешна дел под гаранција или која е оштетена од употреба (за кој клиентот сноси трошоците): летаат лист, спална соба, столбови, или капакот.

ФИЛТРИ УВ зраци
ткаенина flysheet филтрира УВ зраци со фактор на 30. Те молам забележи: голема количина на UV може да влезе преку една единствена отворена врата.

ПАКУВАЊЕ ИНФОРМАЦИИ

70*27*27цм 1 компјутер / картон

ГОЛЕМИНА

ДИМЕНЗИИ ТЕЖИНА

Многу големи и светли Шестоаголни станбена површина 11.7 m². 4 Соби за спиење, 140 x 210 цм.
НАСЛОВНА

Покријте со компресија ремени на 23.9 килограм. димензии 38 x 38 x 58 цм

коментари за производот