Насловна » производи » кампување » шатор

6 Лица Луксузни Семејство кампување шатор екран Производител

Не стил. :

се погледне поблиску

полиестер
Две-соба шатор спие до шест кампери удобно благодарение на 17-по-девет (W x D) стапало и 6 ФТ. 10 во. висина центар
Кат-помалку прикажани соба обезбедува екстра вентилација на топли денови, одлично место за јадење и собирање, дожд или грее, и заштитен простор за складирање
Комерцијален WeatherTec систем со серија на меѓусебната соработка карактеристики гарантира tokeep ќе суви и удобно
75-негирач полиестер тафта мува, 68-негирач полиестер мрежа внатрешниот шатор, и 1.000-негирач полиетилен подот; 11-милиметар фиберглас столбови
Вклучува гаранција ограничен една година производителот \ 's

ПАКУВАЊЕ ИНФОРМАЦИИ

Овој сопственички серија на меѓусебната соработка карактеристики задржува времето таму каде што припаѓа надвор од шаторот на сите времиња.
Течење без Шевовите: Во прилог на целосно снимено шевовите rainfly, на rainfly опфаќа врати и прозорци, и вклучува лесен-за-користење додатоци Velcro рамка.
Времето отпорни ткаенини: Обложени полиестер ткаенина во комбинација со анти-wicking навој, webbing, и патентите се дизајнирани да ви се задржи суво.
заштитени Шевовите: Превртена кат рабовите драматично да се зголеми времето отпор од страна на крие дупки игла во внатрешноста на шаторот, намалува од елементите.
водоотпорен Подови: Заварување технологија зајакнува шатор кат и eliminatesneedle дупки.
заштита на патент: Патент манжетни додава заштита од елементи на вратата.
Силен ветер рамка: Инженерните да биде посилен, повеќе ветер одговора рамка со користење редизајниран столбови и човек-на триаголници да се зацврсти шатори и зголемување на ефикасноста на.

ГОЛЕМИНА

боја 

Браун 

кат Површина 

1,532 

точка Димензии 

10 x 10 x 41 инчи 

Точка Покажи Тежина 

10 фунти 

точка Тежина 

32 фунти 

испорака Тежина 

36.6 фунти 

Посебен тип Големина 

204" L x 108" W x 80" H 

коментари за производот