Насловна » производи » ОБУВКИ » снег чизми

img_left_img
Велур кожа зимски чизми Pac Мажите \ 's

Не стил. : FJ-72050

се погледне поблиску

Опис на Менс велур кожа чизми Pac
Градба
Мажите Pac чизми горниот:Мека водоотпорен велур
Гумена патка стил извајаниот долната половина
Се лизга на висина на глуждот водоотпорен изолирани повик ладно подигање дизајн
крои акценти
Цвест запечатени водоотпорен пониски
Извајаниот текстура калник детали
Патка стил извајаниот текстура ленти на пети
Triple зашиени рабови детали
Велур предни и пета лента шалче панели
Суптилните врежана логото на страната на вратило
Велур кожа Pac чизми со поместена јака
Пета повлече на јамка
7 1/2 инчи висина вратило
4 1/4 инчен врвот ширина
Мека ткаенина поставата подигање
Изолирани со 200g Thinsulate® изолација

Може да се направи ногата топло и удобно во -40 степен Целзиусови tempreture.
Ублажија отстранлив удобност влошка
Pac кожа чизми со шок апсорпција на midsole
Челик тело за дополнителна издржливост и стабилност
Флексибилен гумен тракција сите теренски outsole

ПАКУВАЊЕ ИНФОРМАЦИИ

Квантитет: 6 PRS / Картон ( боја кутија за пакување )
G.W: 10.5 килограми
N.W: 9 килограми
мерење: 69cm (L) * 41cm (W) * 38цм (H)
20GP: 1,580PRS
40GP: 3,170PRS
40HQ: 3,850PRS

ГОЛЕМИНА

САД 

6

7

10 

11 

12 

13 

Велика Британија 

4

5

10 

11 

12 

евра 

36 

37

38

39 

40 

41 

42 

43 

44 

45 

46 

коментари за производот