Насловна » производи » РИБАРСТВО » ДОДАТОЦИ

Neoprene Риболов Ракавици

Не стил. : FJ-GV01

се погледне поблиску

Риболов ракавици е направен од 2mm Neoprene да се обезбеди рацете остане топло додека способноста да се движи лесно е задржан
Мека и отпорни на вода, се перат на рака.
Водоотпорна заштита понудени од страна Трајни неопренови.
Едноставен кука и јамка дизајн создава безбедна манжетна околу зглоб, кој исто така може да биде прикачен на ракавот од друга заштитна опрема.
дланка неопренови втиснување се да се избегне лизгање.

коментари за производот