Насловна » производи » кампување » ВРЕЌА ЗА СПИЕЊЕ

Вреќа за спиење

Не стил. : FJSB

се погледне поблиску

Зимски вреќи за спиење карактеристики:
Донесува отпорен на вода, дише и фалц-доказ ткаенина.
Со двојно-страна ципа, лесен за употреба.
Расплетува вреќа за спиење, можете да го користите како ќебе
лесни, компактен, пренослив.
најдобрите вреќи за спиење

ПАКУВАЊЕ ИНФОРМАЦИИ

Зимски вреќи за спиење
Премија одделение гуска полнење вреќа за спиење
Тежина : 1925g(4.3lb)
пополнување : гуска надолу 100%, 1450g(3.2lb)
Пердув : удолу = 80 : 20
материјал : 310T најлон ripstop
температура : 10 ~ -10 ℃(50 ~ 14 ℉)
големина : 200 x 80cm (78.7 x 31.5inch)
пакување Големина : 24 x 38cm (9.4 x 15.0inch)
сезона : 4 употреба сезона
боја : сина, Црвениот
Направено во Кина
Водоотпорен и не-запалив материјал 
Ципа со двојни рачки 
најдобрите вреќи за спиење

коментари за производот